Michał Archanioł

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Parafia pw. Świętego Michała Archanioła

w Mińsku Mazowieckim

Ordynariat Polowy

Pożegnanie ks. Karola Skopińskiego

 

W dniu 26 czerwca 2016 roku, na Mszy św. o godz. 9.00 odbyło się pożegnanie naszego wikarego ks. Karola Skopińskiego.
Poniżej obszerny fragment przemowy:

 

Czcigodny księże majorze, kapelanie Wojska Polskiego, nasz wikariuszu. Krótko mówiąc Księże Karolu.

Są w życiu takie chwile, gdy dziwnie bije w nas serce, łamie się głos a i oczy nienaturalnie się pocą. Właśnie dziś , my parafianie parafii wojskowo – cywilnej p. w . św. Michała Archanioła doznajemy takich uczuć. Żegnamy bowiem kapłana, który prawie cztery lata był z nami. Wyrażamy wdzięczność Bogu za dar poznania Ciebie, wspaniałego kapłana i dobrego człowieka. Dziękujemy Ci za trud i pracę oraz ciepły uśmiech i serdeczność. Dałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy i wyrozumiały. Pokazywałeś, że dobry humor a przede wszystkim uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem. Byłeś zawsze aktywnym uczestnikiem naszego parafialnego życia. Zawsze solidny, skromny i pokorny, starałeś się trochę pozostawać w cieniu, ale my widzieliśmy, że wielki był Twój udział w budowaniu tej naszej duchowej wspólnoty.

Księżę Karolu .

Pragniemy podziękować Ci za ofiarną posługę naszej rodzinie różańcowej, asyście , scholi , Radzie Parafialnej i każdemu parafianinowi z osobna, za każdą Eucharystię, za piękne słowa kierowane do nas podczas homilii, za spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski , które dzięki Twojej posłudze otrzymaliśmy od Pana.Życzymy, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha świętego. Życzymy abyś, dzięki tej mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności z pomocą naszego patrona Michała Archanioła, abyś nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotykanymi ludźmi; by Twoje serce przepełniała miłość, którą będziesz się mógł dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu. Niech Bóg Darzy Cię swoim błogosławieństwem, a Matka Boża Hetmanka Żołnierza Polskiego, niech Cię osłania płaszczem Swej opieki.

Księże Karolu.

wyrazem naszego szczerego podziękowania niech będzie symboliczny kosz kwiatów wręczany przez najmłodszych z naszej wspólnoty, drobne wsparcie finansowe na zagospodarowanie w nowym miejscu a także zapewnienie o naszej modlitwie.

Zapraszamy do galeri, są tam zdjęcia ze Mszy św.