OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

1. Rozpoczynamy w tym tygodniu miesiąc maj. Zadbajmy o krzyże i świątki przy naszych skrzyżowaniach dróg, domostwach. Pamiętajmy o pięknej polskiej tradycji śpiewania litanii do MB Loretańskiej. W kościele parafialnym majówka po Mszy św. o godz. 18:00 w niedzielę o godz. 17:30. W czwartek, 2 V, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, zademonstrujmy nasze przywiązanie do barw narodowych i tego wszystkiego co Polskę stanowi.
2. W piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze w naszej świątyni będą odprawione według porządku niedzielnego. Mińskie obchody święta 3-go Maja rozpoczną się Mszą św. w Kościele NNMP o godz. 09.30. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, 3 V, spowiedź pierwszokomunijna i dzieci rocznicowych od godz. 16:00. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych- dzieci przynoszą na Mszę św. świece chrzcielne. Natomiast w sobotę Msza św. i modlitwy pierwszo piątkowe w kaplicy, zapraszamy na comiesięczną modlitwę różańcową z członkami Róż Żywego Różańca.
3. Ksiądz Piotr Nowicki zaprasza chętnych do pielgrzymowania: Medjugorie, do Turcji szlakiem Św. Pawła i Jana szczegóły na stoliku przy wyjściu z kościoła. Info. w kancelarii.
4. W sobotę 27 kwietnia odbyło się generalne sprzątanie w kościele. Dziękujemy tym rodzicom dzieci I komunijnych, którzy przybyli, ciężko pracowali od godz. 09:00 do godz. 18:30. Przypominamy I Komunia św. 04.05 w sobotę o godz.11:00; rocznica I Komunii św. 05.05 godz. 12:00
5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18:00
7. ZAPOWIEDZI:
– Daniel Piotrowski kaw. par. Budy Barcząckie i Wioletta Królak panna par. tut. zap.1
– Krystian Kubicki kaw. par. Huta Mińska i Natalia Kosobudzka panna par. tut. zap.1
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa a parafianom i gościom błogosławionego tygodnia który przed nami.
Święty Michale Archaniele…