OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Najświętszej Trójcy 25.05.2024
1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć.
3. Boże Ciało 30 maja, Msza św. o godz. 10:00, w procesji idziemy do 4 ołtarzy. W tym roku świętować będziemy idąc do ołtarzy na ul. Batorego, Żwirki, Żwirowej, Chrobrego. Prosimy o zaangażowanie, wzajemną pomoc i życzliwość przy budowie ołtarzy. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek I komunijnych i Bielanek w środę godz. 17:00.
4. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17:00. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17:30 a w dni powszednie po Mszy św. godz. 18:00. Nabożeństwo czerwcowe w takim samym porządku. Pierwsza sobota miesiąca, modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17:00
5. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię o Najświętszym Sakramencie łączyć będziemy z procesją wokół Kościoła o godz.: 18:00. Biskup Polowy Wiesław LECHOWICZ udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. W piątek ze względu na Oktawę Bożego Ciała nie ma postu.
6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych (wyjątkowo) w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00.
8. ZAPOWIEDZI:
– Mateusz STEMPEL, kaw. par. Poświętne i Agata CZAPSKA panna par. Poświętne zap.1
– Artur KOWALSKI, kaw. par. tut. i Paulina SOBCZYK panna par. tut. zap.1
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa a parafianom i gościom błogosławionego tygodnia który przed nami.
Święty Michale Archaniele…