OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne
IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia.
2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prośba do rodziców dziewczynek I komunijnych i Bielanek, aby uczestniczyły codziennie w Oktawie w tej pięknej tradycji. W czwartek, 6 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 wyruszy procesja wokół kościoła. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.
3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 17:30. Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź i modlitwy od godz. 17:00. W piątek, 7 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17:00 nabożeństwo z tej okazji.
5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
6. Tydzień temu zapowiadaliśmy dzisiejszą zbiórkę na maszynę do mycia kościoła. Przy wyjściu z naszej świątyni stoją ministranci i można złożyć ofiarę na tenże cel. Serdeczne Bóg Zapłać!
7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18:00.
8. ZAPOWIEDZI:
– Mateusz STEMPEL, kaw. par Poświętne i Agata CZAPSKA panna par. Poświętne zap.2
– Artur KOWALSKI, zw. cywil., kaw. par. tut. i Paulina SOBCZYK zw. cywil., panna par. tut. zap.2
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa a parafianom i gościom błogosławionego tygodnia który przed nami.
Święty Michale Archaniele…